Trenutno ni razpisanih terminov delavnice.

Kolikokrat se ti je že zgodilo, da:

  • si kljub zavedanju, da gre za nekaj pomembnega, na zadevo preprosto pozabila?
  • Si izgubila ogromno dragocenega časa za iskanje informacij in dokumentov, za katere si bila prepričana, da si jih nekoč shranila na računalnik?
  • Si strmela v prazen list papirja ter čakala in čakala, da končno dobiš inspiracijo? 
  • Se nisi mogla spomniti glavne ideje članka ali knjige, ki si jo prebrala?
  • Imaš ogromno število odprtih projektov, zaradi česar si manj učinkovita?
  • Da kljub ogromni količini informacij nikakor nisi uspela sestaviti celotne slike?
  • Je bil tvoj računalnik poln datotek, h katerim se nisi nikoli vrnila in jih uporabila?

Če je bila tvoja misel ob prebiranju zgornjega “To se mi pogosto dogaja!”, nisi edina. 

Količina informacij, s katero se vsakodnevno srečujejo naši možgani, še nikoli ni bila tako velika.

Zaradi informacijske preobremenjenosti, ki obremenjuje našo mentalno kapaciteto, so naši možgani ves čas v nenehnem preverjanju: Sem kaj pozabila? Sem spregledala kaj pomembnega?

Kljub temu pa so informacije TEMELJ vsega, kar počnemo. 

Karkoli želiš narediti, pa naj gre za izpeljavo projekta s katerim se ukvarjaš, planiranje družinskih počitnic, uspešno menjavo službe, bo zadeva od tebe zahtevala iskanje in uporabo pravih informacij. 

Kot družba moramo sprejeti, da so časi, ko smo si lahko vse zapomnili in stvari preprosto držali v glavi, že zdavnaj minili. Da moramo v času poplave informacij poskrbeti, da naloge pomnenja prenesemo izven naših možganov in si pomagati s tehnologijo. 

In tukaj so nepogrešljivi znanje in veščine za učinkovito upravljanje z informacijami.

Da se naučiš, kako iz poplave informacij izločiš tiste, ki ti bodo služile, jih ustrezno “zapakiraš” in poskrbiš, da bodo v prihodnosti, ko jih boš potrebovala, hitro najdljive in enostavno dostopne.

Da si tekom časa ustvariš svojo lastno knjižnico znanja, ki je unikatna tebi.

Kaj točno sploh pomeni lastna knjižnica znanja?

Lastna knjižnica znanja predstavlja zgolj ime za zanesljivo okolje zunaj tvojih možganov, kjer lahko zbiraš in organiziraš tvoje najpomembnejše ideje in uvide ter te informacije uporabiš za tvoje najboljše delo. Gre za sistem, ki ti omogoča, da konzumirane informacije konstantno pretvarjaš v tvoje konkretne izdelke, v konkretne rezultate.

Na delavnici boš usvojila miselnost ter spoznala metode in orodja, s katerimi boš lahko:

  • manj časa porabila za iskanje informacij in več časa namenila dejanskemu delu, 
  • hitro poiskala vse, kar si se v preteklosti naučila ali ustvarila,
  • svoje znanje in uvide organizirala na način, da ti bo pomagal pri hitrejšem zaključevanju odprtih projektov,
  • shranila svoja najboljše ideje in razmišljanja ter naslednjič nadaljevala od tam naprej in ne ponovno od začetka,
  • ustvarila digitalno okolje, ki ti omogoča jasnost, mirnost in lahkotnost,
  • brez težav pozabila na delo, se sprostila ter čas namenila še drugim tebi pomembnim stvarem.

Tako boš lahko:

  • svoje dneve začela pomirjena in z lahkotnostjo, saj bodo tvoji možgani vedeli, da imaš pomembne informacije ter svoje znanje in uvide varno shranjene in lahko do njih kadarkoli hitro dostopaš; 
  • ustvarila svoj peskovnik za raziskovanje misli in idej; med njimi boš lahko gradila prej nepredstavljive povezave, s tem pa odprla vrata svoji kreativnosti;
  • vedno vedela, kje začeti, ko se boš spravila k delu; pa naj gre za vsakodnevno delo ali za projekte, h katerim se boš vrnila po daljšem časovnem obdobju – vedno boš lahko nadaljevala od tam, kjer si ostala, ne glede na to, koliko časa je vmes minilo;
  • svoj čas, energijo  in pozornost namenila stvarem in ljudem, ki so ti pomembni.

Vsebina delavnice:

Na delavnici bomo spoznali štiri faze, ki predstavljajo del sistema za upravljanje z informacijami.

Zajem informacij: zgolj najpomembnejše

Se spomniš, ko sva govorili o infomracijski preobremenjenosti? Kvaliteten zajem informacij predstavlja tvojo prvo obrambno linijo, tvoj prvi pomemben filter.

Ne glede na to, ali zbiraš informacije iz prebranega članka, knjige, sestankov, podkasta, pogovorov, svojih zamisli… je pomembno, da proces zajemanja postane zavesten, skozi svoj filter pa spustiš zgolj informacije, ki resonirajo s tabo.

S postavitvijo in zaupanjem v lasten filter, lahko vse ostale informacije izpustiš; brez občutka in spraševanja, da boš mogoče izpustila ali spregledala kaj pomembnega

Organizacija informacij: akcijska usmerjenost

Če si dosedaj informacije shranjevala na različnih mestih, v različnih dokumentih, aplikacijah, beležkah in post-it listkih, boš postavila svoja pravila, kam določene informacije shranjevati. Svoje digitalno okolje boš organizirala tako, da te bo spodbujalo k akciji. 

Destilacija informacij: esenca zapisanega

V hitrem tempu vsakdana nimaš časa, da ponovno pregledaš deset strani nekoč prebranega dokumenta, ali pet strani zapiskov knjige, ki si jo nekoč prebrala in te je navdušila. Z destilacijo svojih zapiskov poskrbiš za sebe v prihodnosti – da boš zapise hitro našla, takoj videla, ali vsebujejo želeno, pridobljene uvide pa vedno znova uporabljala.

Ustvari zadanosestavljanje gradnikov

Vsi prejšnji koraki služijo zgolj enemu namenu – da svoje delo opraviš hitreje in z manj napora. Zahvaljujoč svoji lastni knjižnici znanja ne boš nikoli začela s praznim listom papirja. 

V svojem digitalnem sistemu imaš že vse gradnike, da začneš in s svojimi idejami in svojo edinstveno perspektivo ustvariš zadano. Naj gre za tvoje podjetje, nov produkt, poučevanje, kreativno pisanje, izražanje mnenj in stališč, pisanje poročila… karkoli kar želiš ustvariti in s tem prispevati k svetu. 

V dobi informacijskega preobilja postaja ključna veščina zmožnost učinkovitega upravljanja z informacijami. Delavnica je zasnovana z namenom, da spoznaš konkretne metode in orodja za izboljšanje tvojega dela. Delavnica je praktično naravnana.

Za koga delavnica NI primerna?

  • Za tiste, ki iščejo tehnične rešitve:
    Delavnica se osredotoča na metodološke pristope, ne na specifične aplikacije. Delavnica ni namenjena osebam, ki pričakujejo podrobno razlago ali nastavitev posebnih programov ali aplikacij za upravljanje z informacijami. 
  • Za tiste, ki želijo vzpostaviti informacijske sisteme podjetij:
    Fokus delavnice je na individualnem napredku in razvoju osebnih strategij za upravljanje z informacijami in ne na implementaciji ali upravljanju sistemov za upravljanje znanja podjetij.
  • Za tiste, ki pričakujejo univerzalne rešitve:
    Delavnica ne ponuja “enotnih rešitev”. Namesto tega udeleženci prejmejo okvir, ki ga lahko prilagodijo svojim individualnim potrebam in načinu dela.
  • Za tiste, ki iščejo takojšnje rešitve brez nadaljnjega razvoja:
    Delavnica bo udeležencem ponudila odličen okvir, na osnovi katerega lahko nadaljujejo z iskanjem tehničnih implementacij in s tem najdejo sebi lasten učinkovit način za upravljanje z informacijami. 

Trajanje delavnice: 5 ur

Metodologija: Delavnica je sestavljena iz predavanj, praktičnih vaj, interaktivnih diskusij in predstavitve dobrih praks. Udeleženci bodo spodbujeni k aktivnemu sodelovanju in izmenjavi izkušenj.

Cena: 97€

Želim se PRIJAVITI na delavnico!

Dodatne informacije: jona@jonamarkova.com